بازسازی منزل

در بازسازی و طراحی داخلی خانه چه چیزهایی را مدنظر قرار دهیم؟

همواره این سوال در ذهن کسانی که برای بازسازی و طراحی داخلی منزل یا دفتر خود دچار تردید هستند به وجود می‌آید که آیا “انجام بازسازی و طراحی داخلی لازم است؟”

شرکت بازسازی و طراحی داخلی صدرادیزاین، برای پاسخ به این سوال همراه شماست.

 ابتدا باید به دلایل انجام بازسازی و طراحی داخلی منزل پرداخت و بررسی کرد که آیا دلایل منطقی برای بازسازی و طراحی داخلی خانه یا دفتر کار وجود دارد یا خیر.

در همکاری مالکین با شرکت صدرا دیزاین، عمده دلایل بازسازی و طراحی داخلی عبارتند از:

سیستم‌های تهویه، سرمایش و گرمایش که همواره یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مالکین در زمینه بازسازی خانه است. البته بسیاری از اوقات به اشتباه به سراغ تغییرات کلی این سیستم‌ها میپردازند. گاهی میتوان با هزینه‌ای بسیار کمتر و ترمیم آنها، همچنان از هوایی مطبوع بهره برد و هزینه‌های مصرفی در زمینه بازسازی خانه را کاهش داد.

لوله‌کشی و زیرساختهای فاضلابی در بحث بازسازی از آن رو اهمیت دارند که اگر شما مایل به تغییر فضای حمام، دستشویی و سرویس‌های بهداشتی یا گاها آشپزخانه خود هستید، حتما باید موارد مهمی نظیر قدرت لوله‌های سابق جهت انتقال آب با فشار بیشتر و یا توانایی تخلیه آب از مجراهای بزرگتر را در نظر بگیرید. متأسفانه بسیار مشاهده شده که در بازسازی خانه، مثلا برای سنگ کف سرویس بهداشتی هزینه‌هایی بسیار گزاف در بازسازی صورت گرفته ولی به علت عدم بررسی توانایی لوله‌ها در ساختار و فشار آب جدید، به کلی مجبور به کندن و ترمیم مجدد آن شده‌اند. در صورت تمایل با مشاورین مجرب صدرا دیزاین در این زمینه مشورت کنید، و از بازدید و مشورت رایگان گروه ما بهره‌مند شوید.

در، پنجره و بهره‌مندی از نور بیشتر و چشم‌اندازهای زیباتر از دیگر دلایلی هستند که ممکن است شما را راغب به انجام بازسازی کنند. گاهی انتخاب یک در و پنجره مناسب در بازسازی و طراحی منزل یا دفتر کار، محل غیر قابل تحمل و پر سر و صدا را به گوشه‌ای آرام برای سکونت تبدیل میکند، و البته انتخابی نامناسب نیز میتواند مشکلات مختلفی را در بازسازی منزل همراه خود داشته باشد، که از جمله آن میتوان به خرابی و غیر قابل استفاده بودن پس از مدتی کوتاه، و یا کم شدن فضای نورگیر منزل اشاره کرد.

طراحی و چیدمان منزل صدرا

نورپرداری و کارهای الکتریکی شاید گسترده‌ترین، زیباترین و منعطف‌ترین حوزه بازسازی و طراحی داخلی باشد. با ایده‌های متنوع، در یک بازه‌ی بسیار گسترده از حق انتخاب رنگ و اعمال سلیقه میتوان پس از بازسازی و طراحی داخلی، بسیار متفاوت از قبل فضاها را ساخت و از آن‌ها لذت برد. بزرگترین مشکل در زمینه نورپردازی بازسازی و طراحی داخلی نیز مشخصا به عملکرد تکنسین بازمیگردد که با کوچکترین اشتباه، ممکن است صدماتی جبران‌ناپذیر به محیط زندگی افراد وارد کند.

هشدار: نورپردازی و کارهای الکتریکی میتواند زندگی جدیدی پس از بازسازی به منزل شما بیاورد، ولی این مسأله تنها مولفه در بازسازی و طراحی داخلی است که خدایی ناکرده اگر توسط متخصصین و افراد مجرب انجام نشود، میتواند زندگی شما را به خطر بیاندازد.

پروژه‌های کوچکِ دیگر مثل گسترش فضای آشپزخانه، کاهش یا افزایش اتاق‌های خواب، تغییر فضای انباری و پارکینگ و بسیاری از کارهای دیگر نیز جز زیرشاخه‌های اصلی بازسازی و طراحی داخلی و دکوراسیون میباشند که برای هرکدام به تفکیک و با توجه به نیاز، سلیقه و میزان بودجه در نظر گرفته شده شما میتوان طرح‌های گوناگونی جهت انجام بازسازی و طراحی داخلی ارائه داد.

با جمع‌بندی مطالب گفته شده میتوان به این نتیجه رسید که دلایل انجام بازسازی و طراحی داخلی از نظر صدرا دیزاین، در یک بازه گسترده قرار میگیرند که بنا بر نیاز و هدف شما میتوان حداقل یکی از آنها را مدنظر قرار داد و شروع به انجام عملیات بازسازی و طراحی داخلی نمود. از جمله آن اهداف عبارتند از:

  1. افزایش زیبایی و تازه کردن فضای داخلی منزل
  2. حفظ انرژی و استفاده بهینه از منابع سرمایش و گرمایش
  3. راحتی، آسایش و آرامش در سایه کاهش آلودگی صوتی و گاها آلودگی محیطی مثل گرد و خاک
  4. افزایش ارزش منزل بسیار بیشتر از هزینه‌ای که برای بازسازی آن انجام داده‌اید
  5. کاهش هزینه‌های نگهداری و هزینه‌های صرف شده برای تعمیرات گاه و بیگاه منزل
  6. حفظ و تامین امنیت که یکی از مهمترین دلایل انجام بازسازی است و متاسفانه بسیار از مواقع نادیده گرفته میشود
  7. استفاده بسیار بهینه و موثرتر از فضای منزل پس از انجام بازسازی
  8. جلوگیری از هدررفت منابع، حفظ بهینه آنها و احترام به محیط زیست

در همکاری با شرکت مهندسی صدرا دیزاین، بیش از آنچه در ابتدای امر بیان میشود هزینه نخواهید کرد، و پروژه شما بیش از انچه وعده داده میشود طول نخواهد کشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا